Saffrio – szafran najwyższej jakości od pierwszego polskiego importera z Afganistanu

Warszawa, 18.10.2018

 Szafran jest znaną od wieków przyprawą kuchenną, która do dziś uchodzi za najkosztowniejszą, a jej cena dorównuje cenie złota. Od tej chwili najlepsza odmian a szafranu dostępna jest w Polsce dzięki Saffrio. Nową markę założyła Klaudia Subocz stając się pierwszym polskim importerem, który nawiązał współpracę z Afganistanem.

 Szafran afgański, uznawany za najszlachetniejszy, zawiera tylko naturalne składniki, które gwarantują najlepszy smak i kolor potraw. Przyprawę pozyskuje się ze zbieranych ręcznie słupków rozwiniętych kwiatów krokusa uprawnego (Crocus Sativus). Klimat w Afganistanie sprawia, że odmiany krokusa tam rosnące dają przyprawę cieszącą się największym uznaniem.

Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości w Brukseli (The International Taste and Quality Institute, iTQi.com) przyznał produktom z Afganistanu certyfikat najwyższej jakości, doceniając niepowtarzalny smak, fascynujący zapach i wyrazisty kolor.

Markę Saffrio założyła Klauda Subocz, prywatnie miłośniczka gotowania, której intencją było udostępnienie Polakom przyprawy najlepszej z najlepszych. Jej dostępność w najniższej cenie oznaczało początek importu produktu prosto od farmerów z Afganistanu.

‚Wiązało się to z pokonaniem wielu przeciwności. Po pierwsze standardy Unii Europejskiej nakładają wiele wymogów na importerów żywności z Azji. Poza oficjalnymi procedurami ważne było również nawiązanie bezpośredniej i stałej współpracy z właścicielami upraw i dystrybutorów. W tej chwili jestem wyłącznym, polskim importerem szafranu najwyższej klasy A z Afganistanu. Chciałabym pozwolić cieszyć się najwyższej jakości przyprawami innym fanom gotowania i dotrzeć do sprzedawców przypraw, restauracji i kucharzy w Polsce. Ponadto prócz smakowych, często nie doceniamy leczniczych walorów szafranu. Badania medyczne na świecie dowiodły jego właściwości antydepresyjnych, antynowotworowych i antybakteryjnych. Mam nadzieję, że szafran to dla mnie początek dłuższej przygody z importem przypraw z egzotycznych krajów’ – komentuje Klaudia Subocz założycielka Saffrio.

Więcej informacji na Saffrio.com

Kontakt:

Klaudia Subocz

+48 502 566 116

saffrio@saffrio.com